Nowy początek – Sezon 2

Na zakończenie poprzedniego sezonu zatrzymałeś się na rozdrożu i tam rozbiłeś obóz. Następnego dnia rano powietrze jest dziwnie ciężkie. Nie jest gorąco, ale masz wrażenie, że wszystko przed tobą zaczyna falować, jakby tuż obok znajdowało się ogromne źródło ciepła. Podchodzisz w kierunku tego niezwykłego zjawiska. Powietrze wokół Ciebie wciąż drga, jednak nie wyczuwasz zmian temperatury. Nigdy wcześniej nie doświadczyłeś czegoś podobnego, mimo to nie czujesz lęku, a wręcz lekkie pozytywne podekscytowanie. W pewnym momencie falowanie jest już tak mocne, że nie jesteś w stanie wyraźnie widzieć na odległość wyciągniętej ręki.

Błysk!

Intensywne światło na moment Cię oślepiło. Mrugasz oczami i szybko odzyskujesz wzrok. Znalazłeś się w zupełnie innym miejscu. Widzisz, że jesteś na szczycie niewielkiego wzniesienia. Zatem to, czego właśnie doświadczyłeś musiało być przejściem przez magiczny portal. Kto go stworzył oraz dokąd Cię przeniósł? Tego nie wiesz. Po chwili zamieszania w głowie zaczynasz zastanawiać się co robić dalej.

Portal nowy start

Bardzo się cieszę, że kontynuujesz swoją przygodę z finansami. Po pierwszym sezonie i 5 misjach, czas na kolejne przygody. Podstawy masz już za sobą i jesteś przygotowany na wypadek finansowych przeciwności losu. Finanse osobiste nie są dla Ciebie nowością, dlatego teraz czas na większe wyzwania.

Co Cię czeka w drugim sezonie?

Mapa Finansowa Przyogda sezon2
Oto mapa dalszej podróży w Twojej Finansowej Przygodzie.

Pierwsze pięć misji miało zapewnić Ci bezpieczeństwo i komfort w dalszej podróży, teraz spróbujemy wykorzystać ten fundament do pokonywania pierwszych poważnych wyzwań. Podobnie jak poprzednio w Twoje ręce trafi 5 misji głównych, które będą kolejnymi krokami w Twoim finansowym rozwoju. Spokojnie, to jeszcze nie moment na walkę ze smokami, czy wybór akcji poszczególnych spółek na giełdzie (to pierwsze jest łatwiejsze!). Teraz przyszedł czas na myślenie nie tylko o tym, jak się zabezpieczać, ale też jak podnosić poziom swojej postaci.

Myślę, że jest to dobry moment w Twojej przygodzie na zapoznanie się z klątwą kredytu hipotecznego. Dla wielu z nas jest to zazwyczaj jedyna opcja na posiadanie „własnego” domu lub mieszkania. Zainteresowani będą mogli udać się dłuższą trasą poprzez pustynię, aby zapoznać się z tą klątwą.

Mam nadzieję, że przygotowane nowe zadania będą dla Ciebie trochę ambitniejsze oraz bardziej wymagające. Wiele z nich skłoni Cię do pewnych przemyśleń na temat swojej finansowej drogi. Pamiętaj, że mając drużynę warto skonsultować się z jej członkami na temat kierunku, jaki chcesz obrać.

Pośpiech jest złym doradcą

Jak już kiedyś pisałem: nie śpiesz się! Nie musisz wykonywać więcej niż jednego zadania dziennie, a niektóre misje powinny zająć Ci dni, a nawet tygodnie. Korzystaj z tej wędrówki przez fantastyczny świat finansów osobistych, podziwiaj widoki i działaj dalej.

Czas na nowe wyzwanie

Wydaje Ci się, że w oddali słyszysz odgłosy jakiegoś strumienia. Chyba jest do dobry punkt na rozpoczęcie rekonesansu okolicy i obranie kierunku na początek nowego etapu przygody.

Misja Szósta

PS: Zauważ, że na blogu zaczęły pojawiać się wpisy niebędące bezpośrednio częścią głównego wątku fabularnego. Uważam, że jeśli dany temat dotyczy Ciebie, są to materiały warte przeczytania. Wpisy na blogu mogą stanowić dobrą odskocznię dla osób, które preferują mniej fabularyzowane artykuły. Zajrzyj do Spisu Treści albo Finansowych Ścieżek, gdzie znajdziesz więcej artykułów.